System skrzynek STORMBOX przeznaczony jest do zagospodarowania wody deszczowej poprzez retencjonowanie oraz bezciśnieniowe rozprowadzanie i rozsączanie w gruncie.
Wody deszczowe zebrane z powierzchni utwardzonych, m.in. z dachów, jezdni dróg, parkingów, ulic, placów, terenów zielonych, odprowadzane są poprzez rynny i rury spustowe do studzienki z osadnikiem, a następnie do skrzynek rozsączających.
Budowa skrzynek STORMBOX:
Skrzynka STORMBOX (bez dna) ma 5 ścian bocznych. We wnętrzu skrzynki znajdują się pionowe żebra wzmacniające, które łączą się zatrzaskowo z odpowiednimi otworami w dnie.
W bocznych ścianach skrzynki znajdują się otwory do podłączenia sieci kanalizacji deszczowej, przyłączy rurowych wentylacyjnych, płucząco-kontrolnych o średnicach 110, 125, 160 i 200 mm.
Skrzynka posiada 2 otwory inspekcyjne w górnej części o średnicy 110, 160 lub 200 mm, dzięki temu zapewniony jest stały dostęp do jej wnętrza.
Skrzynka ma także po 2 otwory inspekcyjne w przedniej i tylnej oraz po 1 w bocznych ścianach. W sumie skrzynka posiada aż 8 otworów inspekcyjnych.
Specjalne pionowe i boczne wzmocnienia konstrukcji skrzynki STORMBOX zapewniają bardzo wysoką wytrzymałość, przy zachowaniu jednocześnie bardzo dużej wolnej przestrzeni - pojemność magazynowania wynosi aż 95,5%.
Zalety skrzynek STORMBOX:
- Wysoka wytrzymałość,
- Korzystna relacja wagi do wytrzymałości,
- Wysoka pojemność wodna netto - 206 dm3,
- Wysoka pojemność magazynowania 95,5%,
- Duża, średnia powierzchnia czynna otworów (ponad 50%),
- Skrzynki są inspekcyjne w poziomie i pionie (posiadają 3 poziome oraz 2 pionowe kanały),
- Możliwość podłączania przewodów dn 110, 125, 160 i 200 mm oraz 250, 315, 400, 500 mm (poprzez złączkę),
- 8 otworów inspekcyjnych w bocznych i górnych ścianach (6 otworów 110-200 mm w bocznych ścianach i 2 otwory w górnej ścianie 110-200 mm),
- Możliwość przecinania na pół i modułowego łączenia,
- Możliwość naprzemiennego układania (jak cegły) ,
- Niska waga,
- Łatwy montaż,
- Dno stosuje się tylko w dolnej warstwie,
- Redukcja kosztów zbiornika o ok. 20% w porównaniu do skrzynek posiadających dno,
- Certyfikaty IBAK potwierdzają, że skrzynki są inspekcyjne,
- Certyfikat OFI potwierdza wytrzymałość skrzynek na ciśnienie hydrodynamiczne 180 bar,
- Skrzynki produkowane są w Polsce, zaś ich zakup należy do tzw. dobrych praktyk przyczyniających się do dalszego rozwoju firm działających w naszym kraju,
- Firma Pipelife udziela wsparcia technicznego podczas budowy.