Opis produktu
PLATINUM to farba akrylowa do dekoracyjnego malowania ścian i sufitów w pomieszczeniach mieszkalnych i użyteczności publicznej: salonach, sypialniach, salach konferencyjnych oraz w pomieszczeniach narażonych na duże obciążenie ruchem pieszym: korytarzach, klatkach schodowych etc.
Zastosowanie
Farba wewnętrzna PLATINUM jest farbą akrylową przeznaczoną do malowania tynków cementowych, cementowo-wapiennych, cienkowarstwowych tynków mineralnych i dyspersyjnych, a także podłoży wykonanych z betonu, gipsu, płyt gipsowo-kartonowych i cementowych.
Służy także do malowania surowych powierzchni wykonanych z cegieł, bloczków, pustaków i innych tego typu materiałów ceramicznych lub wapienno-piaskowych.
Stosowanie Farby wewnętrznej PLATINUM polecane jest zwłaszcza do malowania wnętrz budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej i przemysłowych.
Ze względu na bardzo dobry stopień krycia, Farba wewnętrzna PLATINUM nadaje się do malowania pierwotnego i renowacyjnego.
Stosuje się ją do wykonywania powłok ochronnych i dekoracyjnych. Farbę wewnętrzną PLATINUM można używać wyłącznie wewnątrz budynków.
Farba wewnętrzna PLATINUM jest farbą produkowaną na bazie dyspersji akrylowej z dodatkiem wysokiej jakości wypełniaczy i środków chemicznych.
Ma bardzo dobre właściwości kryjące i doskonale oddaje fakturę malowanych powierzchni. Tworzy powłokę gładką, matową, bez zmarszczeń i spękań, odporną na zmywanie wodą i przecieranie na sucho.
Sposób użycia
Farba wewnętrzna PLATINUM jest dostarczana w postaci gotowej do użycia. Nie wolno łączyć jej z innymi materiałami.
Przed użyciem należy ją koniecznie dokładnie wymieszać celem wyrównania konsystencji.
Czynność tą najlepiej wykonać mechanicznie, stosując wolnoobrotową wiertarkę z mieszadłem.
Do nanoszenia pierwszej warstwy, tzw. podkładowej na tynki strukturalne farbę należy rozcieńczyć, dodając maksymalnie 0,4 litra wody na 10 litrowe opakowanie farby.
Farbę wewnętrzną PLATINUM należy nanosić na przygotowane i wysezonowane podłoże, w postaci cienkiej i równomiernej warstwy.
Malowanie można wykonywać wałkiem, pędzlem lub metodą natryskową. Farbę można nanosić jednokrotnie lub dwukrotnie, w zależności od chłonności i struktury podłoża.
W przypadku nanoszenia pierwszej warstwy, tzw. podkładowej na tynkach strukturalnych zalecamy stosowanie farby rozcieńczonej według wyżej opisanych proporcji.
Przyjęte proporcje rozcieńczania należy zachować na całej malowanej powierzchni. Kolejną warstwę można nakładać po całkowitym wyschnięciu poprzedniej (po minimum 6 godzinach), stosując metodę "na krzyż" i zachowując dla danej warstwy farby jeden kierunek nakładania.
Do ostatecznego malowania należy zawsze stosować farbę w postaci nierozcieńczonej. Przerwy technologiczne podczas malowania należy z góry zaplanować, np. w narożnikach i załamaniach budynku, na styku kolorów itp.
Nanoszenie farby na tak zaplanowaną powierzchnię należy prowadzić w sposób ciągły (stosując technologię „mokre na mokre”), unikając przerw w pracy. Czas wysychania farby zależnie od podłoża, temperatury i wilgotności względnej powietrza wynosi ok. 2 do 6 godzin.
Parametry techniczne
Przy jednokrotnym malowaniu, na gładkiej powierzchni średnio zużywa się 1 litr farby na ok. 8 m. W praktyce zużycie zależne jest od grubości nakładanej warstwy farby oraz od chłonności i faktury podłoża. W związku z tym zalecamy dokładne jego określenie na podstawie próby.
Pojemnik
Pojemność: 10 l
Wymiary: 223 mm x 292 mm x 292 mm
op. zbiorcze: paleta
ilość na warstwie: 11 szt.
ilość na palecie: 44 szt.
wysokość palety: 1,5 m
waga brutto: 580 kg